Numer konta
40 1020 1026 3174 3000 0000 1325
Fundusz Wyborczy Nowa Lewica
ul. Złota 9 lok. 4 00-019 Warszawa
Darowizna
Michał Salamon
Michał Salamon
Kandydat do Rady Miasta w okręgu numer 6
Białołęka
Miejsce 6
Kim jestem?
Jestem Michał. Od urodzenia mieszkam w Warszawie, a od 12 lat – na Białołęce. Z wykształcenia jestem mgr. inż. zarządzania ochroną środowiska. Pasjonuję się ogrodnictwem. W 2023 r. byłem jurorem w 40-tej edycji Konkursu „Warszawa w kwiatach” organizowanym przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawy. Często wybieram rower jako środek transportu. Aktywnie spędzam czas wolny grając w squasha, biegając i ćwicząc na siłowni. Od wielu lat jestem honorowym dawcą krwi.
Jak działam?
Od lat angażuję się w różne inicjatywy lokalne i społeczne. Dzięki mojej inicjatywie powstał park Ogrody Mehoffera, na terenach zielonych, które zostały uratowane przed sprzedażą przez dzielnicę Białołęka deweloperom. Organizuję spotkania z mieszkańcami, aktywizując lokalną społeczność do działań na jej rzecz (akcja sprzątanie świata, sadzenie roślin). Czynnie biorę udział w zgłaszaniu projektów do budżetu obywatelskiego, dzięki czemu wyremontowano chodniki i ścieżki rowerowe, powstały klomby kwietne, zasadzono drzewa, interweniuję w sprawie zaniedbań w pielęgnacji roślin.
Dlaczego kandyduję?
Jestem zmotywowany, aby działać, przede wszystkim na rzecz lokalnej, białołęckiej społeczności. Będę pracować z pełnym zaangażowaniem, słuchać potrzeb mieszkańców oraz podejmować te działania i walczyć o te sprawy w Radzie Miasta, które mające na celu poprawę naszej jakości życia. Chcę również być otwartym na dialog i współpracę z mieszkańcami oraz przedstawicielami władz lokalnych.
Jestem przekonany, że wspólnymi siłami możemy stworzyć miejsce, w którym każdy mieszkaniec będzie mógł czuć się dumny z przynależności do naszej wspólnoty. Wierzę w potencjał naszej dzielnicy, miasta i jestem gotowy wnieść swój wkład w lepsze jutro.
Co jest dla mnie ważne?
- rozwój infrastruktury miejskiej w zgodzie z potrzebami społeczności,
- promowanie ekologicznych rozwiązań, które wpisują się w długofalową wizję zrównoważonego rozwoju,
- tworzenie nowych obszarów zielni urządzonej (parków, skwerów, itp.) oraz ochrona i odpowiednia pielęgnacja już istniejących,
- polepszenie dostępności transportu publicznego, zarówno poprzez zwiększanie liczby kursów na istniejących liniach (jeśli nie odpowiadają one lokalnym potrzebom) oraz sukcesywne rozwijanie siatki połączeń, szczególnie tramwajowych,
- tworzenie przestrzeni, w których wszyscy mieszkańcy mogą cieszyć się wysoką jakością życia, bez względu na wiek czy status społeczny.