Numer konta
92 1020 1026 3174 3000 0000 0001
Fundusz Wyborczy Nowa Lewica
ul. Złota 9 lok. 4 00-019 Warszawa
Darowizna
Jan Baran
Jan Baran
Kandydat do Rady Dzielnicy Śródmieście z okręgu 2
Śródmieście Południowe
Miejsce 1
Kim jestem?
Od 9 lat działam na rzecz Warszawy jako członek stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Zawodowo jestem ekonomistą w jednym z banków i pracownikiem dydaktycznym na Uniwersytecie Warszawskim. Angażowałem się w walkę przeciw wyprzedaży terenów parkowych oraz w działania antysmogowe. Z zainteresowaniem śledzę przykłady zielonych przemian w miastach europejskich, poprawiających komfort życia mieszkańców. W Śródmieściu toczy się prawie całe moje życie. Tutaj mieszkam, pracuję oraz odpoczywam.
Dlaczego kandyduję?
Dla mnie aktywność społeczna, to sposób na zmienianie otaczającego nas kawałka przestrzeni. Kandyduję, bo widzę, że gdy zachodnie metropolie odważnie wdrażają wiele zielonych rozwiązań, Warszawa pozostaje daleko w tyle. Tempo zmian u nas jest wręcz ślimacze.
Kandyduję, bo irytują mnie w Warszawie wycinki drzew, dziurawa sieć dróg rowerowych, traktowanie pieszych jak mieszkańców drugiej kategorii, bieda-parkingi na reprezentacyjnych placach, szybujące w górę ceny mieszkań. Chciałbym swoimi działaniami jako radny dopomóc, aby Śródmieście – serce naszego miasta – było najlepszą dzielnicą do mieszkania.
Co jest dla mnie ważne?
Do czego będę dążył jako radny Śródmieścia:
- zdecydowanie więcej drzew na śródmiejskich ulicach; drzewa to źródła cienia w upalne dni i sposób na walkę ze smogiem.
- budowa brakujących dróg dla rowerów, aby wreszcie można było wygodnie przejechać rowerem przez Śródmieście z północy na południe i ze wschodu na zachód.
- przebudowa reprezentacyjnych placów Śródmieścia; Place Konstytucji, Teatralny i Bankowy powinny stać się wizytówkami stolicy, z których jesteśmy dumni.
- poprawa wygody pieszych poprzez wytyczenie nowych przejść dla pieszych, wydłużenie trwania zielonych świateł oraz walkę z patoparkowaniem.
- wparcie lokalnego rzemiosła i handlu; Śródmieście to zagłębie rzemiosła, lecz z roku na rok kolejne zakłady znikają z krajobrazu dzielnicy.
- bezpieczne ulice; zwalczanie piratów drogowych, nocnych wyścigów i burd wszczynanych przez osoby, które przedobrzyły z alkoholem, dofinansowanie straży miejskiej.
- pokrycie całej dzielnicy planami zagospodarowania przestrzennego; bez nich każdemu z nas pod oknem może wyrosnąć wysoki apartamentowiec.
- zachowanie unikatowego charakteru osiedla Jazdów.