Numer konta
92 1020 1026 3174 3000 0000 0001
Fundusz Wyborczy Nowa Lewica
ul. Złota 9 lok. 4 00-019 Warszawa
Darowizna
Agata Garstecka
Agata Garstecka
Kandydatka do Rady Dzielnicy Praga-Północ z okręgu 1
Nazwa okręgu
Miejsce 3
Kim jestem?
Jestem 28-letnią projektantką przestrzeni. Przestrzeni wokół nas, na co pozwala mi wykształcenie architektoniczne, oraz tej dostępnej online, ponieważ obecnie na codzień zajmuję się badaniem i tworzeniem produktów oraz usług cyfrowych.
Jak działam?
Najważniejsze jest dla mnie aktywne wsłuchiwanie się w głos odbiorców moich działań i szycie rozwiązań na miarę ich potrzeb.
Ogromną wagę przykładam do relacji z innymi ludźmi, uwielbiam pracę zespołową i działania, które mają głębszy sens, stąd też decyzja o dołączeniu do Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, gdzie od 4 lat angażuję się w inicjatywy, które mają na celu poprawić jakość przestrzeni miejskiej w Warszawie.
Przestrzenią publiczną interesowałam się od zawsze i wiem jak duży wpływ ma ona na dobrostan obywateli. Jako architektka mam nie tylko wizję, ale również praktyczne umiejętności kształtowania naszego otoczenia tak, aby dobrze służyło każdemu z nas. W Miasto Jest Nasze współtworzyłam m.in. propozycję nowego Placu Wilsona oraz wizje zmian na Marszałkowskiej, Targowej i ulicach Żoliborza w ramach inicjatywy #OdNowa.
Dlaczego kandyduję?
Czuję dużo frustracji wobec tego, jak obecnie zarządzana jest Warszawa i jestem przekonana, że mogę przekuć tę frustrację w działanie. Kandyduję do Rady Dzielnicy Pragi-Północ, ponieważ chciałabym móc osobiście dopilnować, aby lokalne władze:
- aktywnie angażowały się w relacje i dialog z mieszkańcami – marzą mi się regularne otwarte warsztaty i konsultacje, aby głos każdego z nas był słyszany. Opinie i potrzeby mieszkańców są fundamentem, na którym chciałabym budować plany rozwoju dzielnicy;
- dbały o mieszkalnictwo, bezpieczeństwo, porządek i zieleń – zależy mi na sprawnym opracowywaniu i wdrażaniu odważnych, kompleksowych i długofalowych strategii, które uczynią Warszawę komfortowym miejscem do życia.
Co jest dla mnie ważne?
- Bezpieczeństwo oraz dostępność przestrzeni miejskiej dla wszystkich obywateli – od najmłodszych do najstarszych, od osób neuroróżnorodnych po osoby wykluczone obecnie z możliwości korzystania z niektórych miejsc ze względu na różne niepełnosprawności;
- Harmonijne otoczenie, które możemy osiągnąć poprzez wprowadzenie uchwały krajobrazowej, czy opanowanie poziomu hałasu;
- Dojrzała polityka transportowa skupiona na rozwoju komunikacji zbiorowej i infrastruktury rowerowej;
- Dojrzała polityka mieszkaniowa;
- Troska o błękitno-zieloną infrastrukturę – szczególnie w obliczu zmian klimatycznych;
- Uświadamianie obywateli jak duży wpływ przestrzeń miejska ma na ich dobrostan oraz również w drugą stronę – jak duży wpływ oni sami mogą mieć na jej kształtowanie.